Vaillant Vck Yaylı Mil
Vaillant Vck Tamir Takımı
25 Ağustos 2016
Buderus Delta Doldurma Musluğu
Buderus Delta – Novastar Doldurma Musluğu
26 Ağustos 2016

Eca Tamir Takımı

Eca Tamir Takımı

Eca Tamir Takımı

Eca Tamir Takımı

TAMİR TAKIMI NEDİR ?

Eca Tamir takımı üç yollu diye tabir edilen kombinizin içerisindeki suyun ayrılmasını sağlayıp sadece sıcak su çalıştıracağınız zamanlarda kaloriferin çalışmamasını sağlayan parçadır. Yani sadece sıcak su kullanmak istediğiniz zaman kaloriferleri de açmak zorunda kalmamak amacıyla yapılmış bir parçadır. Bu parçanın içerisinde bulunan parçaya tamir takımı denir. Tamir takımlarının değiştirilmesi üç yollu vananın onarılmasını sağlar.

 

Eca Tamir Takımı

ECA TAMİR TAKIMI NEDEN BOZULUR ?

Eca tamir takımı genellikle kirli şebeke sularının kullanımı ve kirli tesisat’da dolaşan pis suyun içerisinden geçmesiyle içerisindeki lastik contalar ve diğer plastik ve sarı parçaların aşınması ile bozulur. Bu parçanın onarımını yapmak için satın aldığınız Eca tamir takımını kombinizdeki üç yollu vanada bulunan tamir takımı ile değiştirdiğinizde sorununuza çözüm sağlarsınız.

 

ECA TAMİR TAKIMI ARIZASI NEREDEN ANLAŞILIR ?

Eca tamir takımının arızalandığı kombi de sadece sıcak suyu çalıştırmak istediğiniz zaman kaloriferlerin kendi kendine ısınması veya kaloriferleri çalıştırmak istediğinizde sıcak suyunuzun kapalı olmasına rağmen sıcak su gelmesi bu parçanın arızalandığının işaretidir. Yani kombinizin üç yollu vana mekanizması arızalanmış ve talep edilen işlemleri bir birine karıştırıyor demektir. Bu parçanın değişimi bu soruna çözüm üretir. Sizinde Eca üç yollu tamir takımınız arızalanmış veya ara sıra yukarıda bahsedilen sorunlar ile karşılaşıyorsanız tamir takımını sepete ekleyerek 12 taksite varan ödeme seçenekleri ile sipariş vererek çözüme ulaşabilirsiniz.

 

ECA TAMİR TAKIMI NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?

1 – Kombinin içerisindeki su boşaltılır

2 – Üç yollu vananın üzerindeki tamir takımı gevşetilir ve çıkartılır,

3 – Tamir takımının geçtiği yuva bir fırça ve diğer temizleme yöntemleri ile temizlenir,

4 – Yuvanın içerisinde eski tamir takımından parça kalıp kalmadığı kontrol edilir var ise temizlenir,

5 – Yeni tamir takımının oringlerine güzelce oring yağı sürülür ve takarken oluşacak oring yırtılmalarına ve güçlüklerin önüne geçilir,

6 – Yeni tamir takımı yuvaya takılır ve sıkılır,

7 – Kombinin doldurma musluğu kullanılarak tekrar 1.5 Ps Bara kadar su basılır,

8 – Kombi çalıştırılır ve test edilir,

9 – Emniyet tedbirlerini yaptıktan sonra işlemimiz tamamlanır.

Emniyet tedbirleri ne ana sayfamızdan ulaşabilirsin.

TESLİMAT VE KARGO TAKİBİ

Ürünümüzü  sipariş vermek için Buraya tıklayarak mail adresimize ürünün adı veya kodu ile adetini belirterek özel fiyat teklifi alabilirsiniz. Ürünümüzün üretim ve teslimi toplamda 10 iş günüdür 1000 üzeri adetlerde teslimat süresi maximum 5 iş günü olarak yanılabilir. Mail adresimize adeti ve talep ettiğiniz ürünü belirtmeniz halinde net olarak teslim tarihi tarafınıza gönderilecek teklif formu içerisinde yer alacaktır. Ürünümüz 1 yıl AIM grup garantisi altındadır.

Yorumlar kapalı.